T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 163 No’lu İzin belgesi ile akredite olan Laboratuvarımız yapı malzemeleri testleri hususunda gerekli tüm standartları sağlayarak Susuz Karot numunesi alımından , taşıyıcı tuğla deneyine , Parke deneyinden ankraj testine kadar teknolojiyi adım adım takip etmiştir. Deney çeşitliliği bakımında Ege bölgesinin öncü firması konumuna yükselmiştir. Laboratuvarımız ön planda tuttuğu müşteri memnuniyeti ilkesi ile hızla büyümüş ve Aydın – Didim numune toplama istasyonları ve irtibat ofisleri ile bölgeye hızla yayılmıştır.

T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Deprem bölgesinde olan ülkemizin olası yeni depremler ile daha fazla canımızı yakmaması için başlatmış olduğu Kentsel dönüşüm kanunu ile ekonomik ömrünü tamamlamış , risk teşkil eden yapıları devlet desteği ile yıkılıp yeniden yapılması veya güçlendirme yapılması projesinde de , Ege bölgesi , İzmir – Aydın – Muğla başta olmak üzere tüm ülke çapında ” Deprem Risk Tespit raporu hazırlamaya yetkili kuruluş” olarak T.C Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan lisansını almış ve faaliyet alanına bir yenisini daha eklemiştir.

Kentsel Dönüşüm

Afet riski altındaki alanlar ile bu alanlar dışındaki riskli yapıların bulunduğu arsa ve arazilerde, fen ve sanat norm ve standartlarına uygun, sağlıklı ve güvenli yaşama çevrelerini teşkil etmek üzere iyileştirme, tasfiye ve yenilemeler.